Любов до ближнього у французьких мусульман

Любов до ближнього у французьких мусульманФранцію захлеснула хвиля народної ісламофобії: на вулицях, у магазинах і транспорті наїжджають на людей в мусульманських шатах., На мечетях малюють криваві хрести, на стінах пишуть антиісламські гасла.Я про це висловлюся, раз просите, але пізніше.Зараз, я впевнена, треба якось збалансувати цей потік і згадати, що мусульмани такі ж люди як і ми. А в масі, якщо і відрізняються від європейців, то напевно в кращу сторону.
Тому що серед простих віруючих відсоток дрібних правопорушень набагато менше, ніж у нас, завдяки їх традиційному воспітанію..но це вже інша тема.
І серед традиційних мусульманських цінностей любов до ближнього – одна з головних. І неважливо, якого віросповідання цей ближній; важливо, що він – людина. (Прошу читачів, знайомих близько з мусульманською середовищем висловлюватися в каментах).

Ось останню тезу я хотіла б підтвердити особистим досвідом.

- Коли я писала діссер, то заробляла, як могла випадковими роботами, бо гранти мені діставалися незавжди. Тому часто через дурниці розбудовувалася.

І ось одного разу пізно ввечері сиджу я у візантійському центрі, все вже пішли. Я щось пишу або читаю, і напевно просто від втоми, розплакалася. Я взагалі раніше була дуже плаксива.
І ось в кабінет заходить охоронець – це його робота була перевіряти, чи не засидівся в інституті чужа людина. І він бачить мене заплакану. Коли я закінчила ревти, я пішла додому і проходила повз прохідної. Охоронець покликав мене в будку, вмовляв не турбуватися і пригостив арабськими солодощами. Я відмовлялася, він наполягав.
Я була тоді так зворушена цим. Небагата людина поділився зі мною своєю їжею. Всю мою депрессуху як рукою зняло – мені було дуже соромно, що я розкисла через дурниці.

- Коли я депресії, я трохи розсіяна. І ось один раз втратила в метро конверт з документами. Його потрібно було відправити рекомендованим, а я просто забула. І ось, дзвонить мені хлопець і пропонує зустрітися, тому що він знайшов цей конверт. Це був молодий араб, за його розмови було ясно, що він не дуже-то й освічений. Так я отримала свої папери назад, а там були оригінали, які відновлювати було досить моторошно.

- Коли я народжувала, цей процес затягнувся майже на добу.
За цей час мені кілька разів пропонували кесареве, від якого я наполегливо відбивалася.

Але акушерки все одно звали до мене анестезиста, говорили, що про всяк випадок; ну ще й тому, що перідюраль мало насильно поставили.

У перший раз прийшов араб. Дізнавшись, що я росіянка, він почав мене розпитувати про Зоряне містечко. Дуже докладно, навіть набрид .. я лежу в сутичках, а він все космонавтами дошкуляє.)

Вночі, (видно зміна араба скінчилася) прийшла анестезистка-француженка. Сказавши кілька чергових фраз, вона як вляпалася мені кисневу маску, навіть не спитавши, і з нею пішли мої передостанні силоньки; лікарка потім вибачалася.
Ось тоді-то я і зрозуміла, що араб розпитував мене детально тільки з любові до ближнього .. Щоб подивитися на мою реактивність. І щоб перідюраль поставився менш болісно.

===

У мене багато читалень з мусульманського середовища, необов’язково віруючих, я думаю, вони підтвердять мої спостереження /

Всі свої чверть століття в Парижі я прожила в дорогих кварталах (не тому що я багата, а “просто пощастило (с)”), і з мусульманами я стикалася дуже рідко.

Тим більш значуща мені здається той факт, що навіть при обмежених контактах з французькою мусульманської середовищем, я можу на раз згадати вже кілька хороших історій про випадкові контакти з мусульманами.

Центральні новини:

  1. Спецкор РЕН ТВ контужений при мінометному обстрілі під Луганськом На межі з Ростовською областю під мінометний обстріл в районі пропускного пункту Изварино потрапила...
  2. Воювати з ополченцями Донбасу буде батальйон Шахтерск Українські силовики створили спецпідрозділ Шахтерск, який братиме участь в каральній операції проти ополченців Донбасу....
  3. Ополченці заявили про передачу Україні більше 200 полонеників Вночі з 30 на 31 серпня ополченці встановили режим припинення вогню, в ході якого...
  4. Українська армія знищила склад боєприпасів і автобус ополченців У селищі Семеновка під Слов’янськом українські силовики знищили склад боєприпасів, що належав бійцям ДНР....
  5. ООН: бомбардування завдали інфраструктурі Донецька і Луганська збитку на 440 млн Управління ООН по координації гуманітарних питань підрахувало збиток Донецьку і Луганську від обстрілу і...
  6. Названа причина затримання народного мера Слов’янська Причиною затримання народного мера Слов’янська В’ячеслава Пономарьова є нецільова розтрата міської казни. Про це...
  7. Невідомі в масках захопили підприємства Царева в Дніпропетровську У Дніпропетровській області в четвер, 29 травня, сталося рейдерське захоплення підприємств, що належать колишньому...
  8. Невідомі захопили клініку в центрі Києва В середу, 6 серпня, біля 23:00 декілька десятків чоловік захопили в Києві на вулиці...

Comments are closed.