секс Видео База - проверенный порно сайт

Про те, як індичка може змінити політику США

Про те, як індичка може змінити політику США

Наступаючий День подяки, який Сполучені Штати відзначать у цей четвер, майже всі домогосподарки країни зустрінуть в засмучених почуттях. Але не найвідоміша серед них, глава ФРС США Джаннет Йеллен. Чому?

Мільйони жінок, зайняті приготуванням традиційного вечері з індичкою, не раз сумно зітхнуть над чеками з супермаркетів. Адже в цьому році – вперше в історії Штатів – вартість інгредієнтів перевищить знакову позначку 50 дол. Та й у реальному вираженні, що враховує інфляцію, ціни цього продуктового набору опиняться на максимальному за чверть століття рівні.

Про те, як індичка може змінити політику США

Але голова Федрезерву, зрозуміло, побачить у цьому зовсім не те, що все.

З 2011 року вартість вечері повільно, але вірно знижувалася як в реальному, так і – в окремі роки – в номінальному вираженні. У певному сенсі це відображало дефляційні тенденції на споживчому ринку Америки. ФРС весь цей час намагалася домогтися помірної інфляції в національній економіці, утримуючи процентні ставки на рекордно низькому рівні і вдаючись до прямих монетарних стимулів.

Тепер з’явилися ознаки, що здорове зростання цін у США відновився, ситуація на ринку праці поліпшується, споживчий попит відновлюється. Більше того, подекуди вже виникають натяки на можливий перегрів в окремих секторах. Приміром, індичка за останній рік подорожчала більш ніж на 6%.

Серед інших, це може стати аргументом на користь підвищення облікової ставки Федрезервом вже на найближчому засіданні в грудні. Що означатиме найсерйознішу зміну грошово-кредитної політики в Америці з часів Великої Рецесії.

Звичайно, не тільки індичка вплине на Рада керуючих ФРС. Але й вона - теж. Адже, врешті-решт, хто ж Джаннет Йеллен, як не сама впливова домогосподарка Америки, якій, як і мільйонам соратниць по вогнищу, теж не подобається, коли святкову вечерю дорожчає?

Напишіть відгук